VAT MOSS

Дізнайтеся все про податкову революцію в продажах онлайн. Станьте фахівцем.

 

  Завантажте безкоштовний e-book
Повний підручник про VAT MOSS 

Нова процедура MOSS - дізнайтеся правила розрахунку VAT


 

Чи зміни стосуються Вас? 

 

У 2015 році змінилися правила розрахунку VAT при продажу послуг електронних, телекомунікаційних та радіомовлення. Зміни застосовуються лише в тому випадку, якщо одержувачем послуги є фізична особа.

 

moss1
"MOSS" розшифровується "Mini One Stop Shop", буквально означає "малий пункт комплексного обслуговування" українською мовою.
moss2
Цей "малий пункт обслуговування" запустив податкову інспекцію в кожній з двадцяти восьми країн Європейського Союзу.
moss3
Завдання VAT MOSS - полегшити підприємцям розрахунок ПДВ в окремих країнах Європейського Союзу.
moss4
Заповніть свої знання вже сьогодні, перші реєстрації для цілей MOSS тривають вже з жовтня 2014 року.
moss5
Реєстрація здійснюється за допомогою декларації VIU-R - у разі врегулювання операцій ЄС платником податків ЄС.
moss6
Другий метод - це реєстрація за допомогою VIN-R, яка призначена для платників податків з-за меж ЄС.
FAQ has been removed!

 

Найчастіші запитання про VAT MOSS

 

Що змінилося з 1 січня 2015 року у сфері розрахунку VAT за послуги?

Починаючи з 1 січня 2015 року відбулася зміна способу визначення місця оподаткування VAT послуг телекомунікацій, радіомовлення та електронних послуг, що надаються споживачам у Європейському Союзі.

Зараз місцем оподаткування цих послуг є місце, де споживач має постійне місце проживання або нормальне місце проживання. Це скасування раніше обов'язкового правила, коли місцем оподаткування був зареєстрований офіс постачальника послуг. Зміна стосується лише послуг, що надаються споживачам.

 

 

Чи обов’язкова реєстрація VAT MOSS?

Реєстрація в системі не є обов’язковою. Зміни не стосуються продажів між підприємцями (B2B), а також продажу споживачам та підприємцям за межами ЄС - у цих випадках діючі правила оподаткування залишаються.

 

 

Хто споживач і як його розрахувати?

Під споживачами слід розуміти осіб, які не є платниками ПДВ, напр., фізична особа, яка здійснює покупку, не пов'язану з підприємницькою діяльністю. На практиці це означає, що продавець електронної послуги (наприклад, електронного видання) повинен додавати ПДВ(VAT) за ставкою країни, з якої походить споживач.

Наприклад, якщо польська фірма продасть видання замовнику з Великобританії, вона повинна додати до цього продажу ставку, відповідну для країни споживача, тобто 20%. До кінця 2014 року фірма додавала б ставку ПДВ (VAT) у розмірі 23%, що застосовується у країні штаб-квартири фірми. Для того, щоб постачальники послуг не були змушені реєструватися в кожній державі-члені, з якої походять клієнти, була запроваджена спеціальна система, так звана, VAT MOSS.

 

 

На які послуги поширюються нові правила?

Нові правила стосуються послуг телекомунікацій, радіомовлення та електронних послуг.

Не впевнені в класифікації? Повні визначення телекомунікаційних, радіомовлення та електронних послуг є єдиними у всіх країнах ЄС та регулюються виконавчим розпорядженням Ради (ЄС) номер 282/2011 від 15 березня 2011 р.

 

 

Що таке послуги телекомунікацій та радіомовлення?

До послуг телекомунікацій належать надання послуг мобільної телефонії, доступу до Інтернету тощо. Послуги мовлення включають: доступ до кабельного та супутникового телебачення.

 

 

Що таке електронні послуги?

Правила ЄС визначають їх як „послуги, що надаються через Інтернет або електронну мережу, надання яких - за своєю природою - є, по суті, автоматизованим і вимагає мінімальної участі людини, а їхня діяльність без використання інформаційних технологій неможлива”. На практиці, електронні послуги - це, наприклад:

 • продаж електронних видань (електронних книг), електронних підписок та доступ до платних ресурсів сайту,
 • продаж цифрового програмного забезпечення, включаючи ліцензійні ключі,
 • продаж доступу до інтернет-додатків (наприклад, у моделі SaaS),
 • хостинг веб-сайтів, інтернет-диски, домени;
 • рекламні та аукціонні портали (електронною послугою є можливість оформлення пропозиції за плату, комісія стягується через сайт),
 • доступ до інтернет-ігор (наприклад, підписки, додаткові аксесуари, віртуальна валюта).
 

Які винятки з електронних послуг?

Для цілей оподаткування, електронними послугами не є, зокрема,:

 • послуги, що надаються фахівцями, наприклад, юристами та фінансовими консультантами, які надають консультації електронною поштою
 • освітні послуги, в яких зміст курсу передається через викладача,
 • рекламні послуги в газетах, плакатах, телебаченні, заочних курсах
 • бронювання послуг онлайн, які здійснюються за межами Інтернету, наприклад, квитки на культурні та спортивні заходи, готелі, прокат автомобілів тощо.

Електронною послугою є попередньо записаний курс програмування, який користувач може завантажити за окрему плату на комп'ютер або відтворити онлайн. Однак електронною послугою вже не є курс програмування у формі контакту з викладачем наживо.

 

 

 

Як визначати місце оподаткування споживачів?

 1. Перш за все, слід визначити, чи є покупець насправді споживачем (тобто не є платником ПДВ, наприклад, фізичною особою, яка здійснює покупку, не пов’язану з підприємницькою діяльністю) чи теж підприємцем.
 2. Можливо, буде корисно попросити користувачів надати номер VAT-UE.
 3. По-друге, вам слід зібрати щонайменше два суперечливих докази, які підтвердять країну походження споживача.

Алгоритм визначення місця оподаткування повинен бути розроблений таким чином, щоб він був надійним та базувався на об'єктивних даних. Ми надаємо більше порад на цю тему для наших клієнтів в електронній книзі.

 

 

Завантажте безкоштовно повний посібник щодо VAT MOSS!Завантажте зараз безкоштовний e-book